Kurse tė gjuhės gjermane dhe tė integrimit nė Schaffhausen

A dėshironi tė mėsoni gjermanisht? A keni fėmijė? Regjioni i Schaffhausen-it ju ofron mundėsi tė shumėllojshme: si kurse tė gjuhės, grupe gjuhė-lojė (ēerdheloje-Spielgruppe) ose kurse integrimi pėr emigrantė dhe emigrante. Ne i njohim dhe i dimė pothuaj tė gjitha kurset pėr mėsimin e gjuhės dhe pėr integrim nė regjionin e Schaffhausen-it.

Cili kurs ju pėrshtatet nevojave (kėrkesave) tuaja?
Nė faqėn tonė tė internetit( Homepage) ju keni mundėsi tė gjeni vet kursin qė ju pėrshtatet. Dėshironi njė kėshillim personal? Atėherė ejani tek ne nė zyrė! Ju mund tė vini tek ne nė zyrė pa paralajmėrim (pa termin).

Kontakti:
Integres, Integrationsfachstelle für die Region Schaffhausen
Krebsbachstr. 61
8200 Schaffhausen

Tel: 052 624 88 67 Email

Orari zyrtar:

E hėnė  9.00-11.00 h / 14.00-17.00 h
E martė  mbyllur
E merkure  9.00-11.00 h / 14.00-17.00 h
E Enjte14.00-17.00 h
E Premte14.00-17.00 h 

Suchen